ŠKOLNÍ DRUŽINA PŘEDSTAVUJE SVOU ČINNOST
2.5.2020 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Školní rok zdaleka neskončil a vychovatelky školní družiny už připravily přehled všech důležitých aktivit, které v tomto školním roce s dětmi absolvovaly. Články budou uzajímavé nejen pro děti, které do družiny chodí, ale i pro maminky budoucích prvňáčků, které naši školní družinu neznají. Doufejme, že družna brzy obnoví provoz a děti budou moci pokračovat v rozvoji svých zájmů.

Aktivity školní družiny po odděleních ve školním roce 2019/20


Akce školní družiny ve školním roce 2019/20


Kroužky školní družiny ve školním roce 2019/20MASOPUST PŘINESL JARO I RADOST DĚTÍ
7.3.2020 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA

MASOPUSTNÍ STŘEDA 19. ÚNORA BYLA TENTOKRÁT, CO SE POČASÍ TÝČE, VELMI PESTRÁ. JEN CO SE MASKY SEŠLY NA ŠKOLNÍM DVOŘE, ZALEZLO SLUNÍČKO A NEŽ JSME SE NADÁLI, NA HLAVU NÁM PADALY OPRAVDICKÉ LEDOVÉ KROUPY! BRRR, RYCHLE JSME UTEKLI DO TĚLOCVIČNY, TAM JSME SE S HAMISCHEM NAUČILI A ZAZPÍVALI "PŘÍŠERU" A ZVOLILI 3 NEJNÁPADITĚJŠÍ MASKY: PRAČKU+INDIÁNKU+KADIBUDKU, PRO KTERÉ TEREZA KOUPILA MOC HEZKÉ KNIŽNÍ CENY. TITO KAPITÁNI PAK VEDLI SVÁ DRUŽSTVA V PUZZLE KVÍZU SE ZÁLUDNÝMI OTÁZKAMI.

MEZITÍM SE POČASÍ KONEČNĚ UMOUDŘILO, SNĚDLI JSME MASOPUSTNÍ KOLÁČE A KOBLIHY/VŠECHNY…/ A PRŮVOD VÍCE NEŽ PADESÁTI MASEK VYRAZIL ZE ŠKOLY ZA ZPĚVU PÍSNĚ "PŘÍŠERA" KONEČNĚ DO STROMOVKY. TADY JSME JEŠTĚ ZAHRÁLI PEXESA A ŠTAFETU DRUŽSTEV, V KONEČNÉM BODOVÁNÍ TĚSNĚ ZVÍTĚZILO DRUŽSTVO PRAČKY. MALÉ DÁREČKY NAKONEC VYŠLY NEJENOM NA VÍTĚZE ALE I NA VŠECHNY OSTATNÍ DĚTI.

DĚKUJEME HAMISCHOVI, JIRKOVI A ŠTĚPÁNOVI Z TÁBOROVÉHO SDRUŽENÍ JEDEM ZA POMOC A PODPORU, KRISTÝNCE ZA FOTOGRAFICKOU DOKUMENTACI, TERCE ZA ODMĚNY A POMOC ORGANIZACÍ. HAMISCHOVI ZVLÁŠTNÍ DÍK ZA OBĚTAVÝ KYTAROVÝ DOPROVOD.

NA PŘÍŠTÍ ROK SE NA VÁS TĚŠÍME ZA ŠKOLNÍ DRUŽINU ELENA MASARYKOVÁ

FotogalerieTřída 1.C V BOTANICKÉ ZAHRADĚ
26.4.2019 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Čtvrteční dopoledne 25. 4. se 1. C Montessori vypravila na prohlídku skleníků Botanické zahrady v Praze 2 Na Slupi. Většina dětí znala Botanickou zahradu v Tróji a zahrada Na Slupi byla jejich premiérou. Využili jsme možnosti průvodcovské služky a slečna nás seznámila interaktivní formou včetně ochutnávek s tropickým pralesem, vlhkými subtropy a pouštními oblastmi. V zahradě ovšem žije i řada drobných živočichů jako žabky a ptáci. V jezírcích a akváriích jsme mohli vidět rybky z různých biotopů a v neposlední řadě nám dělali společnost velcí papoušci, kteří obývají obrovskou voliéru u vchodu do skleníků. Řada z nich byla odebrána z nevhodných podmínek či pašerákům, ale v hejnu v obří voliéře se jim daří velmi dobře. Po prohlídce skleníků jsme si prošli i venkovní zahradu, geopark a posvačili na louce. Množství zážitků jsme zpracovávali i druhý den v rámci výtvarných činností.

Bc. Karolína Mochanová


BAREVNÉ VELIKONOČNÍ DNY NA KORUNCE
22.4.2019 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Jako každý rok na Korunce probíhaly BAREVNÉ VELIKONOČNÍ DNY v době od 15. - 17. dubna. Zapojily se třídy, školní družinka i školní jídelna. Pondělí bylo červené, úterý bylo žluté a středa byla zelená. Všichni jsme si to společně užili, prohlédněte si fotografie.

Tým ŠD

FotogalerieBarevná jídla


3D květy v březnovém kreativu
11.4.2019 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Během března jsme s dětmi vyráběly náušnice. Vzhledem k oblíbenosti tohoto výrobku se budou vyrábět znovu na začátku května, aby děti měly dárky ke Dni matek. Od pondělí 8. 4. do pátku 26. 4. se budeme věnovat tvorbě 3D květů z barev na sklo a drátku.

Za ŠD Mgr. Tereza Blažková


Jaro se probouzí, my také
10.4.2019 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Botanický kroužek pro čtvrté třídy pod vedením Eleny a Dáši probíhá od října 2018. Jaro je v plné své kráse a my s dětmi osázeli jařenkami kameninové květníky, které zdobí vchod do školní jídelny. Primule, první poslové jara přitahují oči každého dítěte i dospělého. Bio třída se nám začíná probouzet a žáci čtvrtých tříd se s velkým nadšením pustili pod vedením Eleny do okopávání, kypření, protrhávání máty a sázení bylinek. Pažitka (šnitlík), líbeček, majoránka, petrželka, oregano, rukola a šalvěj už zdobí náš dřevěný truhlík. Rádi bychom za pomoc a koupi jarních kytiček a bylinek poděkovali jedné z maminek ze třídy 4. C), která přispěla tímto užitečným darem pro náš kroužek. Těšíme se na bylinkové mňamky a koktejly.

Bc. Elena Masaryková, Bc. Dáša Mikešová

Fotogalerie


MASOPUST 2019
25.3.2019 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


MASOPUSTNÍ STŘEDU 6. BŘEZNA JSME SI PĚKNĚ UŽILI, POČASÍ NÁM PŘÁLO, SLUNÍČKO SE I NA CHVÍLI UKÁZALO. TÉMĚŘ 60 DĚTÍ, NĚKTERÉ S MASKAMI, VYRAZILO ZE ŠKOLY ZA ZPĚVU PÍSNĚ "ŠVÉDSKÝ TROJSTĚŽNÍK VASSA" DO STROMOVKY. NA DOLNÍM HŘIŠTI POROTA VYBRALA NEJPOVEDENĚJŠÍ, KTERÉ V NÁSLEDUJÍCÍCH SOUTĚŽÍCH VEDLY SVÉ TÝMY.

¨ VÍTĚZNÉ MASKY, KTERÉ BYLY ODMĚNĚNY KNIŽNÍ ODMĚNOU: MEDŮZA, PES BLECHAVEC, MOŘSKÁ SÍŤ A PAPOUŠEK.

SOUTĚŽILO SE V PEXESECH, ŠTAFETĚ DRUŽSTEV S PINPONGOVÝMI MÍČKY A SKLÁDÁNÍ PUZZLE S JMÉNY: JIŘÍ Z PODĚBRAD, FERDINAND DOBROTIVÝ, KAREL IV, PŘEMYSL OTAKAR II.

PRÉMIOVÁ OTÁZKA ZNĚLA: CO SPOJUJE JMÉNA V TAJENKÁCH?

V KONEČNÉM BODOVÁNÍ ZVÍTĚZILO DRUŽSTVO MOŘSKÉ SÍTĚ A VŠICHNI JEHO ČLENOVÉ PO ZÁSLUZE OBDRŽELI VĚCNÉ CENY. A ABY TO OSTATNÍM ÚČASTNÍKŮM NEBYLO LÍTO, PAMATOVALI JSME NA NĚ TAKÉ DROBNÝMI CENAMI.

NAKONEC JSME SE VŠICHNI PUSTILI DO MASOPUSNÍCH KOBLIH A KOLÁČKŮ, KTERÝCH NÁM DÁŠA OBSTARALA DVA VELIKÁNSKÉ KOŠÍKY. MŇAM! DĚKUJEME HAMISCHOVI, VLÁĎOVI, PEPOVI, VOJTOVI, JIRKOVI A ANČÍ Z TÁBOROVÉHO SDRUŽENÍ JEDEM ZA POMOC A PODPORU, TEREZCE ZA FOTOGRAFICKOU DOKUMENTACI, HAMISCHOVI ZVLÁŠTNÍ DÍK ZA OBĚTAVÝ KYTAROVÝ DOPROVOD. NA PŘÍŠTÍ ROK SE NA VÁS TĚŠÍME

ZA ŠKOLNÍ DRUŽINU ELENA a TEREZAFotogalerie


Kreativ v únoru
1.3.2019 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Během února probíhal projekt zaměřený na výrobu vyplétaných přívěsků ve tvaru srdce. Účast byla mimořádně vysoká a překvapily zejména žákyně čtvrtých tříd, které využily každou volnou chvíli, aby mohly vyrábět. Dalším projektem budou ketlované náušnice, které byly velice oblíbené v minulých letech, a předpokládám, že účast bude opět hojná. Těším se na všechny, kteří přijdou tvořit.

Za ŠD Mgr. Tereza Blažková


Kroužek historie ŠD
19.12.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Od října děti ze školní družiny navštěvují KROUŽEK HISTORIE, který se koná každé pondělí v 1.C. Kroužek je určen pro menší děti (1.,2. třída), které se zábavnou a hravou formou dozvídají zajímavosti o Praze, a to zejména o místech na Praze 7, která je většinou jejich domovinou. Setkávání ve třídě prokládáme procházkami na místa, o kterých jsme si četli. Viděli jsme už rybníky ve Stromovce, Letenskou vodárenskou věž, nebo Letenskou pláň. Na jaře budeme odvážnější a procházky budeme směřovat blíže k Pražskému hradu, o kterém se nyní hodně zajímáme a čteme jeho historii.

Bc. Karolína Mochanová


ADVENTNÍ DÍLNA 4. C (ŠD)
19.12.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Letos jsme se ve školní družině 4. C rozhodli zkusit vyrobit vlastní opravdové adventní věnce z živých větviček, které by si tvůrci mohli odnést domů. Taky jsme doufali, že natrénujeme na tvorbu věnců na vánoční trhy. Nakonec se připojilo i několik žáků z ostatních čtvrtých tříd a jejich úsilí bylo korunováno úspěchem. Všichni slíbili, že až doma zapálí první adventní svíčku, pošlou do družiny fotografii. A na vánočních trzích se okamžitě prodalo všech šest svícnových zdobených věnců.

Tak zas příští rok! Veselé a šťastné svátky přeje Bc. Elena Masaryková

PŘEDVÁNOČNÍ NÁVŠTĚVA PŘAŽSKÉHO HRADU (3.A)
19.12.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Dnešní čtvrteční dopoledne 20. prosince 2018 třída 3. A navštívila Pražský hrad. Cestu nám zpříjemnily padající sněhové vločky. Byla to nádhera. Prošli jsme si hlavní nádvoří, podívali se do katedrály sv. Víta, která byla nádherně vánočně vyzdobena. Katedrálu obdivovalo mnoho tuzemských i zahraničních turistů. Krása, která nás překvapila, byl betlém, který byl vyroben ze slámy, sochy v životní velikosti. Jeho výzdoba byla naproti vchodu z kancléřské budovy našeho pana prezidenta. Po malé exkurzi nádvořím jsme se zastavili na vánočních trzích pod hradem, kde se linula vůně purpury, vanilky a skořice. Naši výpravu jsme zakončili sejitím po zámeckých schodech na Malostranské náměstí. Výprava byla moc pěkná, vánoční a sněhově bílá.

Krásný adventní čas přejí Bc. Dáša Mikešová, Bc. Petra Frková


DIVADLO FANTAZIE - DIVADELNÍ KROUŽEK ŠD
18.12.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Letos jsme opět úspěšně navázali a pokračujeme (již třetím rokem) s trochu obměněným ansámblem, v jehož čele se stále drží Janek Pantoflíček, Prokop Štamfest, aj. ale i loňští prvňáci.

Přibylo několik nových herců z prvního stupně, taktéž dva předškoláci velmi překvapují svou nebojácností a výmluvností. Loni jsme nastudovali Pohádku o narození Jezulátka ( na motivy knížky Josefa Lady ) - nebo-li živý Betlém. Stále jsme ale nemohli letos obsadit roli Svatého Josefa, což je dost klíčové. Nakonec tuto roli studuje Tadeáš Hájek. Panna Marie je krásná dlouhovlasá dívka z 1. B, Kristýnka Stachová.

Ivana Glasová

Sportovní hry ŠD
18.12.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


I v letošním roce byl od října pro děti ze školní družiny otevřen kroužek sportovních her, který se koná každou středu ve dvou skupinách pro mladší a starší žáky. Malé děti se zábavnou formou sportovních her učí rozvíjet své pohybové schopnosti a smysl pro fair play. Starší děti se postupně seznamují s gymnastickým nářadím, učí se akrobatické prvky a posilují střed těla. K tomu jim slouží pomůcky jako kladina, žebřiny, kruhy a různé jiné balanční pomůcky. Motto sportovních her stále zůstává "Kdo si hraje, nezlobí" a v tomto duchu budeme pokračovat i nadále.

Bc. Kristýna Valentová, Beáta Kůdelová


První pomoc čtvrťáci umí (kroužek ŠD)
18.12.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


V říjnu jsme s dětmi začali pokračovat v prevenci a kroužku První pomoci. Kroužek je určen pro děti čtvrtých tříd, které se úkolu a příprav uchopily s velkým nasazením. Každé pondělí probíráme různá témata, která jsou obohacena kazuistickým příběhem, názornými ukázkami a videozáznamem. Děti kroužek doplňují svými myšlenkami a příběhy, které je potkaly. Uvědomují si, že poskytnout první pomoc komukoliv, je velmi důležité a záslužné. Jako malí mají strach, ale první rozhodnutí je na nich samotných. Cílem tohoto kroužku je připravit se na celorepublikovou soutěž HELPÍK v první pomoci, ale také poskytnout pomoc nebo zachránit život kamarádovi nebo komukoliv jinému.

Bc. Dáša Mikešová


Kreativ - podzimno zimní projekty (ŠD)
16.12.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Během letošního podzimu a začínající zimy proběhly již dva projekty. První byl zaměřen na zdobení textilu a druhý na výrobu sněžítek. První tvoření probíhalo ještě za příznivého počasí a mohli jsme se tedy květinovým vzorům, mandalám, hudebním motivů a dalším originálním obrázků věnovat i v prostorách školního dvora. Děti opět nezůstaly jen u triček, ale vznikly např. i krásně puntíkované šortky :. Sněžítka byly posledním projektem tohoto kalendářního roku, protože jsme všichni měli spoustu práce s přípravou výrobků na trhy. Tvoření ale určitě ještě neodzvonilo, v lednu se ozvu s dalším projektem :.

Za ŠD Mgr. Tereza Blažková

Drakům lehce vanul podzimní větřík
18.10.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA

Podzimní vánek je jako stvořený pro zábavu s létajícími draky. A stalo se už tradicí, že v tento čas školní družina pořádá soutěž o nejkrásnější a nejlépe létající draky ve velké Drakiádě. A tak jsme se 17. října sešli na Letenské pláni, abychom si užili slunné odpoledne a pořádnou dračí zábavu. Atmosféra byla pohodová navzdory povětrnostním podmínkám, které nebyly zrovna ideální. Jedno z hesel naší Drakiády je: "co neudělá vítr, doběhnou nohy". I přes různé peripetie a občasné zamotání provázků nakonec letenskou oblohu zaplnily pestrobarevné létající příšerky. Za své výkony si děti odnesly výherní balíčky a diplomy. Tímto bychom také chtěli poděkovat všem rodičům, kteří se akce zúčastnili. Vše tedy dopadlo dobře a my se už teď těšíme na další ročník Drakiády, yohoo!
Za tým ŠD Beáta a Kristýna

BIO OKO - KARKULKA A SEDM TRPASLÍKŮ
13.10.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA

Kulturní zážitek pohádkového příběhu v Bio Oku ve čtvrtek 11. 10. navštívily naše tři třídy Montessori. Kino Oko v Praze je jednosálové kino z roku 1940 v ulici Františka Křížka na Praze 7. Je jedním z dosud zachovaných a provozovaných kinosálů z doby před rokem 1990 a od roku 2007 se zaměřuje na netradiční a artovou produkci. Viděli jsme pořad s názvem Karkulka a sedm trpaslíků. Jedná se o pásmo moderních českých animovaných pohádek pro děti od 6 let. Díky krásnému počasí jsme si užili cestu do kina i zpět. Pro prvňáčky to byla první podobná akce, ale už se těšíme na nové zážitky (např. návštěva galerie Rudolfinum).

Bc. Karolína Mochanová

Náš Ježíšek na Divadelním festivalu Prahy 7
31.5.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Koncem dubna se divadelní kroužek naší školy zúčastnil Divadelního festivalu Prahy 7, který se konal na ZŠ Ortenovo náměstí. Představení se jmenovalo: "Vánoční příběh aneb Pohádka o narození Jezulátka" na motivy pohádky Josefa Lady. Celou akci organizovala a také uváděla herečka Divadla KALICH paní Klára Cibulková. Stejně jako loni jsme se umístili na pěkném čtvrtém místě a vyhráli jsme hodnotnou stolní hru MONOPOLY.

Děti si mohly vyzkoušet jak se cítí opravdoví herci na pódiu a co všechno herectví a vystupování před mnoha lidmi obnáší. Není to vůbec jednoduché, ale naši herci to zvládli na výbornou!!! Myslím, že naši školu reprezentovali opravdu velmi dobře. Za to si zaslouží poděkování.

Ivana Glasová ( ved. kroužku )

Fotogalerie


Vybíjená družin Prahy 7
31.5.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA

Smrt jsme vám odnesli, nové léto přinesli…
17.3.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA

Smrt jsme vám odnesli, nové léto přinesli…
HU HU HU, jaro už je tu!

V úterý 13. března jsme se spolu s dětmi rozloučili se zimou a přivítali příchod nového jara. Podle starého slovanského zvyku jsme z papíru, starých hadrů a vaječných skořápek vyrobili Morenu - šerednou babici, jež symbolizuje zimu a smrt. Za zvuků tamburín a halasného zpěvu lidových říkanek jsme ji odnesli do Stromovky k Vltavě, zapálili a hodili do řeky. Sledovali jsme, jak odplouvá a s sebou odnáší vše staré a nechtěné, co ze zimy zbylo. Děti si na místě také zasoutěžily o sladké velikonoční dobroty. Náš průvod ověnčený barevnými pentlemi se potom vrátil do školy a od té chvíle se už všichni těšíme na nové jaro!

Gábina Peřestá a Ivana Glasová

DĚJINY EVROPSKÉ CIVILIZACE (kroužek ŠD)
8.3.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Za více než polovinu školního roku jsme podnikli zajímavou a pestrou cestu napříč dějinami Evropy. Důležitou zastávkou byla historie antického světa jako nositelky budoucího formování filosofie a myšlenek obyvatel Starého světa. Poznali jsme středověk Anglie, Španělska, Francie a Svaté říše římské jako hlavní hráče kontinentálního dění. Od Alexandra Velikého, Hannibala, budování a zhroucení Římského impéria, temný středověk, objevení Nového světa, myšlenek Francouzské revoluce jsme momentálně dorazili k začátkům Druhé světové války. Čekají nás podrobné diskuze o problematice 20. století jako věku nových technologií i zvrácených ideologií, fašismu a komunismu.

Zdeněk Bláha

Kroužek Kreativ - aktvita ŠD
24.2.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Únorový kreativ se vztahoval k svátku zamilovaných, který se již tradičně slaví 14. února v den svátku svatého Valentýna. Děti k této příležitosti vyráběly krabičky ve tvaru srdce, do kterých mohly schovat drobné dárky pro své blízké. Další projekt bude probíhat od 5. 3. do 28. 3. Tentokrát se budeme věnovat drhání náramků a přívěsků.

Za ŠD Mgr. Tereza Blažková

Fotogalerie


Masopust 2018 (akce ŠD)
10.2.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


MASOPUSTNÍ ÚTERÝ 6. ÚNORA JSME SI PĚKNĚ UŽILI, POČASÍ NÁM PŘÁLO, JENOM TROŠKU MRZLO. VÍCE NEŽ 55 MASKOVANÝCH DĚTÍ VYRAZILO ZE ŠKOLY ZA ZPĚVU PÍSNĚ "MOROVÁ RÁNA" DO STROMOVKY, NA DOLNÍM HŘIŠTI POROTA VYBRALA NEJPOVEDENĚJŠÍ, KTERÉ V NÁSLEDUJÍCÍCH SOUTĚŽÍCH VEDLY SVÉ TÝMY.

VÍTĚZNÉ MASKY, KTERÉ BYLY ODMĚNĚNY KNIŽNÍ ODMĚNOU:

ROBOT/ODPADNÍ KOŠ/, PIRÁT, PIZZA A VOZEMBOUCHY 1.B - /ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY/.

SOUTĚŽILO SE V PEXESECH, ŠTAFETĚ DRUŽSTEV S KORÁLKY A SKLÁDÁNÍ PUZZLE S MÍSTOPISNOU ŠIFROU. V KONEČNÉM BODOVÁNÍ ZVÍTĚZILO S VELKÝM NÁSKOKEM DRUŽSTVO ROBOTA / ODPADNÍHO KOŠE/ A VŠICHNI JEHO ČLENOVÉ PO ZÁSLUZE OBDRŽELI CD S POHÁDKOU, KTERÉ NÁM PRO TUTO AKCI VĚNOVALA P.NAFATI, ZA COŽ JÍ MOC DĚKUJEME! NAKONEC SE VŠICHNI PUSTILI DO MASOPUSNÍCH KOBLIH A KOLÁČKŮ, KTERÝCH NÁM DÁŠA OBSTARALA DVA VELIKÁNSKÉ KOŠÍKY.

DĚKUJEME HAMISCHOVI, PEPOVI, VOJTOVI, HANČÍ, ANČÍ A APOLENĚ Z TÁBOROVÉHO SDRUŽENÍ JEDEM ZA POMOC A PODPORU, PETROVI ZA FOTOGRAFICKOU DOKUMENTACI, HAMISCHOVI ZVLÁŠTNÍ DÍK ZA OBĚTAVÝ KYTAROVÝ DOPROVOD.

NA PŘÍŠTÍ ROK SE NA VÁS TĚŠÍME

ZA ŠKOLNÍ DRUŽINU ELENA MASARYKOVÁ

Fotogalerie


Muzeum Kampa a výstava Emil Filla
28.1.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Emil Filla - významný český kubistický malíř, grafik a malíř. Výstava v muzeu Kampa prezentuje surrealistické umělecké období výše zmíněného malíře. Jedná se o období 1931 až 1939, tedy předválečnou tvorbu. Jeho tvorbu lze přirovnat k Picassovi. Na vystavovaných plátnech jsme spatřili autorův tzv. biomorfní kubismus, prvky antické mytologie a časté zvířecí zápasy. Jako bychom se ocitli v jiném světě, světě snů a fantazie. Mimořádné používání barev nás nezanechalo v pozici pasivního příjemce pocitů a emocí. Naopak, děti se významně zapojovaly do diskuze s místní lektorkou. Byli jsme velmi mile překvapeni nápaditostí dětských postřehů, otázek a konstruktivní kritikou. V samotném závěru návštěvy byla pro žáky připravena tvořivá dílna odkazující na prvky umělecké tvorby Emila Filly. Děti vystřihovaly různé nafocené postavy a předměty. Následně z nalepených částí vznikly zvláštní surrealistické bytosti. Těšíme se na další návštěvu.

FotogalerieBc. Dáša Mikešová, Zdeněk Bláha

Kreativ 4 - zdobení textilu (aktivita ŠD)
27.1.2018 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Tento rok projevily žáci prvního stupně enormní zájem o barvení triček, plátěných tašek, sukní a povlaků na polštáře. Děti si mohly zvolit zdobení pomocí plastových šablon, nebo si mohly vyrobit své vlastní. Nejoblíbenější byla šablona s motivem mandaly a hudební šablony. Objevily se však i autorské šablony. Hlavně chlapci se nespokojili s hotovou předlohou a rozhodli se znázornit třeba i celý vesmír. Od 29. 1. do 9. 2. proběhne výroba krabiček ve tvaru srdce.

Za ŠD Mgr. Tereza Blažková

Fotogalerie


CO BY SE STALO, KDYBY (ŠD ve Ville Pellé)
26.12.2017 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


V listopadu navštívila naše družina opět Villu Pellé. Děti tentokrát navštívily výstavu autorky a ilustrátorky dětských knížek Daisy Mrázkové a poté pro ně byl připravený workshop na motivy její známé knihy CO BY SE STALO, KDYBY… Pro většinu dětí se jednalo o známou autorku a mnohé z nich mají tuto knihu i doma. Na úvod děti s paní lektorkou hledaly v zahradě náležící k Ville Pellé zajíčka a jeho pelíšek. Děti pozorovaly své okolí, které pak ukazovaly také zajíčkovi. Poté následovala krátká prohlídka vystavených obrazů v prostorách galerie.

Hlavním bodem programu bylo společné tvoření v podkrovních prostorách Villy. Děti společně vytvořily krásný obraz, který si můžete prohlédnout ve škole na nástěnce. Při společné tvorbě jsme se skvěle bavily a také paní lektorka si spolupráci s nimi velmi pochvalovala. Již teď se všichni těšíme na další návštěvu Villy Pellé v příštím roce!

Mgr. Kamila Jakubů, Bc. Dáša Mikešová

Fotogalerie


Kreativ 3 (aktivita ŠD)
25.12.2017 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


V posledních dvou předvánočních týdnech probíhala výroba sněžítek v rámci kreativních projektů. Děti tentokrát překvapily svou kreativitou, protože si nepřinesly jen plastové figurky, ale i kamínky a mušličky. Pokud si někdo nestihl sněžítko ve škole vyrobit, zvládne to snadno i doma. Stačí jen sklenička se šroubovacím víčkem, nastříhané kousky alobalu/sypké třpytky, figurka k přilepení do víčka, vteřinové lepidlo. 3. 1. 2018 - 26. 1. 2016 bude probíhat zdobení textilu (kombinace sprejů, barev a fix na textil). Je nutné přinést si tričko/tašku/povlak na polštář světlé barvy.

Za ŠD Mgr. Tereza Blažková

Fotogalerie


Kreativ 2 - aktivita školní družiny
1.12.2017 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Během listopadu si děti mohly vyrobit náušnice, na které už se minulý školní rok kvůli nedostatku času nedostalo. Této příležitosti využilo velké množství dětí a všechny šperky jsou velmi podařené. Dobrou zprávou je, že se kreativních projektů účastní čím dál více chlapců. Dalším projektem jsou sněžítka, která si děti mohou vyrobit od 11. 12. do 22. 12. Podrobné instrukce byly již rozeslány emailem.

Za ŠD Mgr. Tereza Blažková

Fotogalerie


Drakiáda se povedla
28.10.2017 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA

Dne 19. října 2017 školní družina uspořádala každoroční podzimní drakiádu. I když povětrnostní podmínky nebyly ideální, účastníci se nevzdávali a razili heslo "co neudělá vítr, doběhnou nohy". Celkem se nás na Letenské pláni sešlo přes čtyřicet. Děti soutěžili ve dvou kategoriích a to o nejhezčího draka a nejlépe létajícího draka. Za své výkony si děti odnesly výherní balíčky a diplomy. Samozřejmě jsme se nevyhnuli ani menším kolizím, kdy se pár draků střetlo. Nicméně jsme lidé vynalézaví, a kde nepomohli šikovné ruce, zabraly nůžky a lepicí páska. Tímto bychom také chtěli poděkovat rodičům, kteří se akce zúčastnili. Vše tedy dopadlo ku spokojenosti pořadatelů i samotných účastníků. Budeme se těšit na příští rok, drakům zdar!

Beáta Kůdelová, Bc. Kristýna Valentová, Bc. Elena Masaryková a DDM Praha 7

Fotogalerie


KROUŽEK SPORTOVNÍCH HER A PROJEKT SPORTUJEME SE ŠKOLOU ZA ŠKOLOU
28.10.2017 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA
> Jako každý rok, jsme i letos v říjnu úspěšně zahájili v rámci naší školní družiny kroužek sportovních her. Kroužek se koná každou středu v tělocvičně ve dvou skupinách pro mladší a starší děti. Děti se učí nové sportovní a míčové hry či soutěže v týmech. V rámci tohoto kroužku dbáme na to, aby si děti zábavnou formou rozvíjely kladný vztah ke sportu a smysl pro fair play. Pokud by byl zájem se ještě do kroužku přihlásit, stále máme pár volných míst (valentova@korunka.org).

Současně letos v říjnu začal na naší škole projekt ve spolupráci s organizací Dům dětí a mládeže Prahy 7 Sportujeme se školou za školou. Celý měsíc každý týden od pondělí do čtvrtka se lektoři z DDM podíleli na přípravě sportovního programu pro děti naší školní družiny. Děti tak měly možnost vyzkoušet nové netradiční sportovní vybavení a spoustu zajímavých her jako například softball, chůze na chůdách, závody na koloběžkách či různé opičí dráhy atd. Tento projekt bude pro děti pokračovat dále od jara 2018.

Bc. Kristýna Valentová, Beáta Kůdelová a DDM Praha 7

DEN DĚTÍ A MELOUNOVO- ANANASOVÁ NAROZENINOVÁ PÁRTY (ŠD)
19.8.2017 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Den dětí jsme spojili s narozeninovou párty všech oddělení, kde na děti čekala melounovo-ananasová dobrota. Slavily všechny děti, ale drobný dárek obdržely děti narozené v květnu, červnu a červenci. Každé oddělení si svoji oslavu naplánovalo podle svého. Někdo šel na Kaštánek, Letenskou pláň, Stromovku, jiný zase využil školní hřiště a vodní radovánky. Užili jsme si to, zahráli hry, povídali o tom, jak ten školní rok rychle utekl, co se nám povedlo a v čem bychom měli přidat. Přejeme všem krásné léto a klidné prázdniny.

Bc. Dáša Mikešová

POSLEDNÍ SETKÁNÍ PŘEDŠKOLÁKŮ NA KORUNCE
19.8.2017 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


V polovině června se konalo poslední setkání předškoláků na Korunce, které bylo zároveň i pro rodiče, kteří byli informováni o novém školním roce 2017/2018. Pro děti byl připraven bohatý sportovní program na školním hřišti, který zajistila školní družina. Děti si zde mohly procvičit jemnou motoriku, logické myšlení, relaxační a sportovní činnost. Sluníčko nám přálo a my jsme nezapomněli dodržovat pitný režim a malé volno jsme využili ke svačince. Budoucí předškoláci a prvňáčci se sešli v hojném počtu a těší se na začátek školního roku. My se budeme těšit a přejeme jim úspěšný školní rok.

Bc. Dáša Mikešová

OSLAVA NAROZENIN A ČARODĚJNICKÝ REJ
15.5.2017 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA

Uplynuly nám tři další měsíce a my 27. 4. oslavili s žáky z přípravné třídy, 2. A, 2. B a 5. B narozeniny spolu s čarodějnickým rejem. Děti si připravily krásné čarodějnické masky, protože na pálení čarodějnic a tradici, která je s tím spojená jsme nemohli zapomenout. Nechyběla ani písnička "Pět ježibab", kterou děti si zazpívaly. Pro všechny bylo přichystané občerstvení formou zdravé výživy, ovoce a zeleniny. Děti narozené v měsíci únoru, březnu a dubnu dostaly drobný dárek a všichni žáci si společně zahráli různé hry a nechyběla ani taneční zábava.

Bc. Lucja Czudek Bc. Kristýna Valentová


POZNÁVÁME SVĚT - DUBEN (ŠD)
29.4.2017 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA

V dubnu jsme se s naší výpravou Poznáváme svět, vydali do daleké země vycházejícího slunce, a to do Japonska. Navštívili jsme hlavní město Tokio, palác v Osace i svatyni Icukušimu. Dozvěděli jsme se také něco o historii, navštívili jsme Hirošimu a Nagasaki, kde jsme litovali osudu místních, který je stihl během druhé světové války. Viděli jsme zdejší hory, moře a ochutnali oblíbená japonská jídla. Například sushi nebo wasabi. Nakonec jsme se projeli v šinkanzenu a obdivovali krásu zdejších gejš. V květnu se vrátíme do naší vlasti a budeme si povídat o České republice. Poslední hodina nás čeká koncem května, kdy se vrátíme na všechna místa, která jsme za rok společně procestovali.

Bc. Veronika Novotná, Mgr. Růženka Svatoňová

VELIKONOČNÍ BAREVNÉ DNY (ŠD)
29.4.2017 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA


Dubnové svátky jara a Velikonoce jsou v plném proudu. S dětmi jsme zdobili herny, chodby, školní jídelnu, dělali jsme různé výrobky, přáníčka, v kroužku KREATIV jarní kytičky. Každá kraslice má svojí barvičku a my jsme se jim chtěli přizpůsobit. V pondělí se děti oblékly do modré barvičky - MODRÉ PONDĚLÍ, v úterý jsme zářili jako sluníčka ve žluté - ŽLUTÉ ÚTERÝ a ŠKAREDÁ STŘEDA, my jsme ji trošinku pozměnili na STRAKATOU STŘEDU - hráli jsme všemi barvami. Byly to krásné tři dny. Dětem to moc slušelo, ale vychovatelé se zapojili také. Můžete se přesvědčit v naší fotogalerii.

Bc. Dáša Mikešová

Fotogalerie


Pátý kreativ (ŠD)
7.4.2017 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA

Tento týden skončil již pátý z řady kreativních projektů, ve kterém jsme se tentokrát věnovali výrobě plastických květin a motýlů z drátků a barev na sklo. Domnívám se, že si děti výrobu velmi užily a všechny jejich výtvory jsou opravdu podařené. Svými výtvory udělaly radost maminkám a dalším příbuzným. Příští projekt se bude týkat drátování kamínků.

Bc. Tereza Blažková

Egypt (březen) (ŠD)
7.4.2017 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA

V měsíci březnu jsme dvakrát na chvíli opustili Egypt a vrátili se do Československa. Tento měsíc si také připomínáme narození TGM a okupaci ČSR nacistickým Německem. V egyptologii jsme shrnuli naše dosavadní vědomosti o nejvyšším bohu - Reovi. Úkolem účastníků kroužku bylo vytvoření nadživotní velikost slunečního boha. Na pruh čtvrtky jsme nejdříve nakreslili obrys těla a následně použili techniku - malba temperou. Po dostatečném zaschnutí barev jsme boha vysvobodili ze zajetí čtvrtky. Druhý krok spočíval ve vytvoření sluneční lodi - bárky, na které každý den Re pluje po obloze od východu k západu. Na lodi bedlivě střeží slunce. Každý večer je nucen bojovat s démonem Apopem, který se snaží slunce sežrat. Pokud by Re prohrál svůj odvěký boj, slunce by zaniklo a spolu s ním i Egypt.

Bárka byla vystřižena z pevného kartonu a natřena temperou - červená, oranžová a žlutá barva symbolizující život a požehnání slunce. Poslední krok představoval umístění Rea na tuto loď. Děti byly překvapeny velikostí této instalace. V závěru jsme zhodnotili naší práci. Jak se nám pracovalo, jak se nám to líbí/nelíbí, jak se nám spolupracovalo s ostatními kamarády. Práce byla náročná, ale úspěšně jsme ji zvládli. Doporučuji návštěvu našeho malého muzea egyptologie nad schody u hlavní družiny směrem k ředitelně. V následujících měsících se pokusíme vytvořit ještě jeden trůn a postavy faraona a královny.

Zdeněk Bláha

MORANA (ŠD)
7.4.2017 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA

Jaro se nám blíží a školní družina se v úterý 14. 3. rozloučila s paní Zimou Moranou. Žáci 3. A tuto zimní dámu vyrobili. O této postavě bylo napsáno mnoho pověstí a bájí. Je to jedna z tradic, která je proslavená svojí historii.

"V ten čas sněhů a ledu, dlouhých soumraků a nocí vládla Mořena, až bůh slunce počal déle, vlídněji a tepleji hleděti na tvář země. I rozbíhala se vodou ledová pouta; veselili se po všech dědinách, po všem plemeni. Za zpěvu brali se k vodám, k volným teď potokům, řekám, házeli do nich obraz zimy a smrti a radostným hlaholem vítali Vesnu, líbeznou bohyni jara.

Alois Jirásek, Staré pověsti české

Děti z Korunky vhodily Moranu do řeky Vltavy, kde se s ní rozloučily a přivítaly jaro tím, že ozdobili keř barevnou pentlí. Na zpáteční cestě jsme si zahráli hry a pozorovali změnu přírody. Všichni jsme si to užili a těšíme se na další rok.

Bc. Natalia Hasan, Bc. Anna Stránská

Fotogalerie


Staré pražské pověsti - březen (ŠD)
7.4.2017 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA

Při našich březnových setkáních jsme si nejprve povídali o pověstech spojených se svatovítskou katedrálou. Především jsme si povídali o historii tohoto významného chrámu, o jeho založení až po současnost. Ukázali jsme si několik obrázků interiéru katedrály a povídali jsme si o tom, co všechno je v katedrále uložené. Některé děti již s rodiči katedrálu navštívily a dokonce si prohlédly i korunovační klenoty, bylo si tedy o čem povídat. Pak jsme si přečetli pověst O posledním zvonění pro krále Karla a na závěr se děti pokusily katedrálu namalovat. Pro naše další setkání jsme si vybrali pověst O dívčí válce. Tato pověst se dětem samozřejmě líbila, zejména její část o Ctiradovi a Šárce. Děti se poté podívaly na její pohádkové zpracování a pak bylo jejich úkolem nakreslit komiks podle tohoto příběhu. Tvorba vlastního komiksu se dětem moc líbila a budeme v ní pokračovat i při našem příštím setkání.

Bc. Kamila Jakubů

POZNÁVÁME SVĚT - BŘEZEN 2017 ŠD)
7.4.2017 korunka.org ŠKOLNÍ DRUŽINA

V měsíci březnu s projektem Poznáváme svět, naše výprava navštívila tři destinace. Jako první jsme navštívili zemí zalitou sluncem, a to Tunis. Poznali jsme zdejší kuchyni, zvyky a tradice. Vykoupali jsme se v tyrkysově modrém moři a s velbloudy jsme prošli část Sahary. Nakonec jsme se podívali do Římem zničeného města, Kartága.

Abychom se trošku zchladili, vydali jsme se o 14 dní později do krásné Kanady. Obdivovali jsme Niagarské vodopády, zdejší modrá jezera a barevný podzim. Uznávali jsme úspěchy hokejistů, zdejší faunu a měli jsme moc velkou chuť na lívance s javorovým sirupem.

O dalších 14 dní později jsme se toužili kochat vyhlídkou na město. A tak jsme sbalili batůžky a vydali se do Francie. Běželi jsme rovnou k Eiffelově věži. Má 300 metrů a tak jsme viděli daleko, naskytl se pohled na krásné památky i řeku Seinu. Viděli jsme Invalidovnu, Sacre Coeur, muzeum Louvre, chrám Notre Dame i slavný obraz obraz, Monu Lisu. Prošli jsme se místními parky a obdivovali apetit Francouzů, na šneky a žabí stehýnka jsme chuť neměli, ale bagety byli skvělé. Paříž se nám líbila nejvíce. Těšíme se na duben, chystáme se do Japonska.

Bc. Veronika Novotná


Starší články