Základní informace o školním stravování

05

Základní informace o školním stravování (aktualizace leden 2012)

Do školní jídelny chodí 90% žáků naší školy. Stravujeme tři věkové kategorie (I.Kat.7-10 let 23,-Kč, II.kat.11-14 let 25,-Kč, III.kat.15 a více 27,-Kč). Rodiče žáků platí pouze potraviny, ostatní náklady hradí zřizovatel školy.

Nabízíme polévku a dva druhy hlavního jídla. Jídelní lístek je sestavován s ohledem na spotřební koš (hlídá správné vyvážení základní potravin za měsíc, popř. rok) na týden dopředu, a to i proto, abychom reagovali na cenové nabídky dodavatelů a lépe uhlídali finanční bilanci.

Vaříme též pro seniory a cizí strávníky, cena oběda do jídlonosičů je 77,-Kč a na talíř 81,-Kč. Tuto službu mohou využít i rodiče např. pro nemocné žáky, s tím, že oběd v hodnotě 77,-Kč si objednají a poté vyzvednou ve výdejně pro cizí strávníky (vchod ze Sládkovy ulice) v době od 10,30-11 hodin.

Pro rodiče:

1/Ovlivnit výběr z jídelního lístku se svými děti můžete i doma – jídelní lístek je vyvěšen v jídelně a u družiny, ale i na www.korunka.gns (pravý sloupec).

2/Změnu jídla lze každý den do 8 hodin, stejně jako odhlášení.

3/Po telefonické domluvě lze zkontrolovat, zda byl oběd vybrán (tzn. zda bylo vaše dítě na obědě), jaké jídlo jedlo, to vše ale za předpokladu, že mělo s sebou magnetický čip (pokud nemá dítě čip na obědě, dostává automaticky menu č.1).

4/ Magnetický čip (cena 120,-Kč) je doklad  o zaplacení, ale i výběru jídla, proto je nezbytné nosit čip důsledně denně na oběd.

5/Nabízíme odvážení velikosti porce (např. diabetes), nedávat na talíř jídla, která mohou vyvolat alergie (např. rajčata, rajčatový protlak, kakao, čokoládu, jahody), vybrat z denní nabídky odlehčené jídlo po střevních příhodách atd. – vše stačí domluvit na tel. 223018915.

V letech 2009-2010 proběhla rozsáhlá rekonstrukce stravovacího provozu (jídelna, kuchyně, sklady, zázemí personálu, sociální zařízení  -  celková investice Městské části Praha 7 a Magistrátu HLMP byla 70 miliónů Kč. Od 18.10.2010 již vaříme v nové, moderní kuchyni a obědy vydáváme v krásné, dřevem obložené, jídelně.  Modernizace zařízení nám umožnila rozšířit nabídku jídel, moučníků i salátů. Pro děti připravujeme „Dny cizích kuchyní“. V lednu jsme vařili „Slovenskou kuchyni“, v březnu „Kuchyni italskou“, v listopadu „Kuchyni řeckou“.

01

02

03

04