Děti učí rodiče
24.6.2019 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ


Víte, jak se násobí v Indii? A jak počítat s pomocí násobící tabulky? Tušíte, co mají společného slovní druhy a různě barevné geometrické tvary? Předposlední červnové úterý tohle všechno (a nejen to) vysvětlovaly děti z Montessori tříd svým rodičům. Většina dospělých totiž vůbec netušila, jak se pracuje s pomůckami, které jejich děti celý rok ve škole používaly. Dívky a chlapci ze všech tří tříd, v nichž se pracuje s prvky Montessori pedagogiky, si o pomůckách připravili prezentace a rodičům názorně předváděli, co a jak se s nimi naučili. Kromě metod násobení, které dosud neznali, se dospělí dozvěděli spoustu informací o sopkách a ptácích, slovních druzích a různých mluvnických jevech. A co se za to odpoledne naučily děti? Že když něco prezentují, musí mluvit pořádně nahlas.

zapsala: Kateřina Šantúrová, rodič ze 2.C

FOTOGALERIE


Páťáci vybojovali první místo na turnaji v přehazované
21.2.2019 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ


Dne 12.2.se třída 5.A zúčastnila turnaje v přehazované pořádáným v ZŠ Tusarova. I přes velkou nervozitu z prvního turnaje a silnou základnu domácích fanoušků jsme vybojovali 1.místo a postoupili tak do krajského kola. Turnaj byl velmi napínavý a emotivní, celý tým si sáhl na dno svých sil!

Info připravila Gábina Gošová

Byli jsme první v bee ballu
2.6.2018 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ


Ve středu 30. května se zástupci 3. tříd a třída 2.B zúčastnili turnaje v bee-ballu "O trojský školní pohár", který proběhl na hřišti SaBaTu v Troji a podařilo se jim v obou kategoriích získat pohár za 1. místo. Vyzkoušet si bee-ball v hodinách tělesní výchovy jsme mohli díky skvělé spolupráci s trenéry SaBaTu, kteří děti na turnaj připravovali v průběhu školního roku. Naši třeťáci a druháci poznali nový netradiční sport a zažili tak trochu jinou tělesnou výchovu.

Bee ball je jednodušší varianta softbalu určená pro děti od 6 - ti let, tzn. pro děti na prvním stupni základních škol, kterou nedávno vymysleli chytré hlavy v Holandsku. Je to hra variabilní - lze hrát na dvě, tři i na čtyři mety a počet hráčů také není přesně určen, již 3 děti tvoří jeden tým. Hlavními zásadou tohoto sportu je především zábava. Jde hlavně o to, aby se děti bavily a přitom si vštěpovaly zásady softbalu pro následující přechod např. k T-ballu a následně softbalu ve starších věkových kategoriích.

Bee ball není náročný na vybavení. Hraje se s měkkými míči a bez rukavic, míč se odpaluje pálkou ze stativu (stojanu) a zapotřebí jsou také mety, po kterých pak pálkař po odpalu běhá.

Přiravila Zora Vašáková

Bojovaly jako o život (turnaj ve florbalu)
9.12.2017 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ


V pátek 24. listopadu se dívky z druhého stupně zúčastnily florbalového turnaje škol z Prahy 7, a to rovnou ve dvou kategoriích - mladší (6. a 7. třídy) a starší (8. a 9. třídy). Obě vyslaná družstva bojovala jako o život, a o týmu starších děvčat to platí dvojnásob. V této kategorii nás totiž reprezentovalo pouze šest osmaček, které tak musely všechny zápasy oddřít bez jediného střídání! Přesto nakonec ani jedinkrát neprohrály a do školy přivezly zlatou medaili. Mladší spolužačky jim neudělaly ostudu a po jedné prohře vybojovaly druhé místo. Všem hráčkám gratulujeme a starším holkám přejeme hodně štěstí v krajském kole.

Tereza Staňková

Florbalový turnaj základních škol P-7
1.12.2017 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ

Dne 23. 11. 2017 se chlapci ze 6. a 7. tříd zúčastnili florbalového turnaje základních škol Prahy 7.

Ve složení:
6. A - Brunner Lukáš, Hradecký Matyáš, Minx Aleš, Kadlec Tomáš, Prokš Jan
7. A - Šindelář Adam, Bévalds Nix Jánis, Svoboda Matěj
7. B - Punsalan Jonas, Ondruš Mario a Drba Radek
obsadili krásné 2. místo.


I když jsme v prvním zápase prohráli s Gymnáziem Nad Štolou vysoko 0:5, naše postupové šance nebyly nijak ztracené. Ihned v dalším zápase jsme podali mnohem lepší herní výkon s velkým množstvím šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit a museli jsme se spokojit s remízou proti gymnáziu Trojská 0 : 0. Posledním naším zápasem ve skupině byl souboj se ZŠ Tusarova, kde jsme museli vyhrát minimálně rozdílem tří gólů, abychom mohli usilovat v dalších bojích o zisk cenných kovů. To se nám naštěstí povedlo i díky skvělé hře Radka Drby ze 7. B, a to jak v tomto zápase, tak i celém turnaji . V semifinále jsme narazili na ZŠ Umělecká, kterou jsme po velmi napínavé bitvě udolali 2:1, a bylo jasné, že obsadíme nejhůře 2. místo. Ve finále turnaje nás čekal znovu souboj s Gymnáziem Nad Štolou. Oproti úvodnímu zápasu jsme byli pro soupeře mnohem větším oříškem, než by se mohlo zdát, a v úvodu utkání jsme si vybojovali náskok 1 : 0. Soupeř však vzápětí dvěma rychlými góly otočit zápas ve svůj prospěch. V druhé polovině zápasu se nám podařilo srovnat stav na 2 : 2 a zápas se schyloval k samostatným nájezdům. Bohužel necelou minutu před koncem soupeř zvýšil na konečných 2:3.

Děkuji chlapcům za odhodlání s jakým nastupovali do každého zápasu a vzornou reprezentaci školy.

Marek Pěkný

P.S.: Naše starší dívky přinesly z florbalového turnaje ZLATO, mladší dívky STŘÍBRO!!!

DIVADELNÍ FESTIVAL 2017
29.4.2017 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ

Zúčastnili jsme se divadelního festivalu Prahy 7, který se konal ve čtvrtek 20. dubna v ZŠ TGM na Ortenově náměstí. Děti z naší školy si připravily anglickou pohádku "Jak se písmenka hádala o koláč" z pohádkové knihy O čertech, obrech a dobrých lidech. Jako hudební kulisu jsme použili rockovou hudbu - předehru k písničce "Ty vole na základní škole" od kapely Sto Zvířat. Příprava byla velmi náročná, stejně jako samotný festival. Ale stálo to za to! Nakonec jsme se umístili na pěkném pátém místě.

Děti si přinesly kromě nezapomenutelných zážitků a nových zkušeností také diplomy s perníkovou pečetí se znakem festivalu a jako cenu hru "Monopoly" se zlatými a stříbrnými figurkami. Všechny děti, které se festivalu zúčastnily, si zaslouží velkou pochvalu za skvělou reprezentaci této školy!

Ivana Glasová, Bc. Dáša Mikešová

Umístění našich žáků v obvodní soutěži v anglickém jazyce
25.2.2017 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ

V přiloženém dokumentu najdete výsledky obvodní soutěže v anglickém jazyce, která se uskutečnila minulý týden na ZŠ Fr. Plamínkové. Děkujeme našim žákům za vzornou reprezentaci a blahopřejeme ke skvělému umístění. Panu učiteli Kucharčíkovi děkujeme za doprovod a přípravu žáků. V kategorii II.A zvítězil Martin Romančík ze třída 8.A a POSTUPUJE do celopražského kola. Martine, držíme palce.

Výsledková listina


Vysvědčení ve 4.B
10.2.2017 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ

Docela hezká podívaná se vám naskytne při pohledu na práci dětí ze 4.B. Navlékly si náhrdelníky přímo na míru podle svého vysvědčení a to tímto klíčem: za každou jedničku jeden gumový bonbón, za každou dvojku křupavou kouli a za trojku (těch bylo málo!) vitamínovou besipku. Bonusem za samé jedničky byla dlouhá ovocná žížala. Nakonec měli radost úplně všichni.

Třída 4.B s Blankou Dvořákovou

Fotogalerie


Alena a Linda v krajském kole OVOV
31.5.2016 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ


Děvčata Alena Červenková a Linda Víšková z deváté třídy postoupila na OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů) do krajského kola, které se konalo v Aréně Sparta na Podvinném mlýně. Předvedly bojovné výkony, které ovšem na postup do republikového finále nestačily.

Sportovkyním gratulujeme.

Odznak všestrannosti olympijských vítězů - odnesli jsme si i zlaté madaile
4.5.2016 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ


Ve sportovní soutěži "Odznak všestrannosti olympijských vítězů", která se letos konala na ZŠ TGM, si naši žáci nevedli špatně. První místa: Tereza Šindelařová, Alena Červenková a Vladimír Zeman. Druha místa: Linda Víšková a Daniel Burock, třetí potom Alex Shapovalov. Družstvo ZŠ Korunovační se umístilo na celkovém pěkném 4. místě.

Jana Javůrková, vyučující Tv

Fotogalerie


Probojovaly se do celopražského kola - florbal
10.1.2016 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ


Ke konci loňského roku a začátkem roku letošního proběhly postupové soutěže ve florbale, na kterých si dvíky vybojovaly účast již v listopadu. Byly nejlepší mezi školními týmy na Praze 7. V turnaji celopražském se mladší ani starší děvčata z druhého stupně nezalekla sportovních škol a předvedla bojovné výkony, které ovšem jiz nestačily na další postup. Všem vybraným dívkam děkujeme za sportovní reprezentaci školy a za mimořádné nasazení.

Jana Javůrková - vyučující TV

Na lezecké stěně byla nejlepší Tereza Šindelářová
6.12.2015 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ


V listopadu se vybraní žáci ze 7., 8. a 9. třídy úspěšně zúčastnili Meziškolního sportovního závodu - Boulder pohár. Nejlépe si vedla Tereza Šindelářová, která postoupila do užšího výběru v rámci dívčí kategorie a bojovala o co nejlepší umístění s nejlepšími lezkyněmi z Prahy.

BOULDERBAR



Info připravila Jana Javůrková - vyučující Tv


FLORBAL - v Praze 7 jsme vybojovali samé zlato
5.12.2015 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ

Ve středu 12.11. mladší dívky z šesté a sedmé třídy i straší dívky z osmé a deváté vybojovaly skvělá první místa v rámci utkání základních škol na Praze 7. Tato soutěž je postupová a my se už těšíme na další sportovní klání.
Info připravila Jana Javůrková - vyučující TV

Projekt Ne, mami, ne! - vítěznou cenu nám předala Petra Němcová
20.6.2015 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ

Ve středu 20. června se naše třídy 7.A a 9.A zúčastnily na FZŠ Umělecká slavnostního závěrečného ceremoniálu projektu Ne, mami ne! Odnesli si dva diplomy a symbolické plastiky z českého skla. V celkovém pořadí škol jsme se umístili mezi základními školami Prahy 7 na 1. místě a cenu nám předávala známá celebrita, modelka Pavlína Němcová (42). Slavnosti se zúčastnila od začátku do konce a užívala si to. ((Jen tak na okraj: Pavlína začínala v modelingu společně s Evou Herzigovou, když se v roce 1989 vydaly za kariérou do Paříže. Bydlí střídavě ve Francii a v Čechách. Pavlína se nevěnuje pouze modelingu. Je producentkou, herečkou a v nedávné době se pustila i do navrhování, a vznikla tak značka ručně vyráběných luxusních šperků Gioia by Pavlína Němcová.))

Ale pojďme k našemu projektu. Finanční podpora ročního projektu Ne, mami ne! byla poskytována Operačním programem Praha - Adaptabilita (OPPA) "Praha a EU Investujeme do vaší budoucnosti". Finanční prostředky na projekty OPPA jsou poskytovány z Evropského sociálního fondu (ESF) a z prostředků rozpočtu Hlavního města Prahy.

Hlavním cílem projektu bylo snížení výskytu rizikového chování u vytipovaných třídních kolektivů a zlepšení sociálního klimatu ve škole. Do projektu byly vtaženi kromě žáků dvou třídních kolektivů (7.A a 8.A) i třídní učitelé a školní metodik prevence, ti absolvovali sérii zajímavých seminářů a setkání. Žáci v rámci pravidelných vyučovacích hodin v průběhu celého školního roku absolvovali široce pojatý výukový program (mimo jiné se zabývali společně s externími lektory záškoláctvím, šikanou, kriminalitou, vážnými tématy týrání, zneužívání a zanedbávání, ale i zneužíváním návykových látek, alkoholu, sektami, extremismem, a rasismem. Dozvěděli se také o příčinách a dopadech závislosti na počítači, počítačových hrách a automatech.

Více informací na. www.watchthis.cz nebo www.bezpecidomova.cz

Připravil Tomáš Komrska

Fotogalerie


Okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů
11.4.2015 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ


Dne 8.4. se žáci druhého stupně zúčastnili okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, pořádaných na ZŠ TGM. I přes poměrně chladné dubnové počasí si ZŠ Korunovační vedla dobře. V soutěži družstev obsadila pěkné 5. místo. V soutěži jednotlivců žáci obsadili tři třetí místa (Natálie Lexová, Vladimír Zeman a Petr Jelínek). Ostatní soutěžící předvedli kvalitní sportovní výkony, které ovšem nestačily na vyšší umístění.

Připravila Jana Javůrková

Fotogalerie


Na výstavě dinosaurů v keramické dílně
14.1.2015 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ


V pátek 9. ledna mohly děti z 1. stupně navštívit výstavu příšer, oblud, strašidel a dinosaurů. Tu pro ně připravily děti z 1 . a 2. tříd, které navštěvují keramický kroužek Hanky Křížkové. Sošky pravěkých zvířátek jsou velmi povedené a provedené do nejmenších detailů. Některé třídy v keramické dílně strávily celou vyučovací hodinu. K soškám autoři připravili zajímavé popisky s texty, někdy trochu fantstickými, ale i poučnými.

Děkujeme Hance a dětem za krásnou akci, nyní dinosaury můžete vidět na chodbě v přízemí před keramickou dílnou.

Fotogalerie


Děti z 2.B převzaly ceny v soutěži (Mumíní údolí)
22.10.2014 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ

Vloni jsme se zúčastnili soutěže Muminí údolí, kterou uspořádal Skandinávský dům ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze, Velvyslanectvím Finska a Švédska a nakladatelstvím Argo a Albatros u příležitosti 100 let od narození autorky Mumínků, Tove Janssonové. Měli jsme na zhotovení obrázků i seznámení se s Mumínky velice málo času, proto chci moc poděkovat všem dětem, že se do soutěže s velkou chutí zapojily. Porota ocenila při letošním vyhlášení naši snahu čestným uznáním a knížkou.

Iva Schmittová, třídní učitelka 2.B

Fotky z akce


Výsledky školního a obvodního kola Zeměpisné olympiády
6.6.2014 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ

V únoru proběhlo obvodní kolo Zeměpisné olympiády, naše škola se zúčastnila v kategorii B - Alena Červenková, Alexej Shapovalov a Lukáš Musil, dále v kategorii C - Anička Breindlová a Filip Fiala. Blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Výsledky školního kola ZO

Výsledky obvodního kola ZO

Lenka Vaňková a Iva Červenková


Deváťáci úspěšně pomohli bezdomovcům (Prague Thrift Store Benefit Gala Fashion Show)
15.4.2014 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ

Naši deváťáci byli přizváni k účasti na přípravě charitativního gala večera, který již třetím rokem uspořádal Thrift Store Praha (tentokrát v úterý 11.3.2014 v klubu Solidní Jistota, Pštrossova 200/21, Praha 1). Každý rok tato akce přiláká stovky lidí a je zaměřena na finanční podporu útulku v azylovém domě pro maminky s dětmi. Akci tradičně podporuje Mezinárodní asociace žen v Praze (IWAP).

Krásný galavečer byl plný hudby, módy, tance i skutečných překvapení např. v podobě "molekulární stravy". Diváci mohli vidět i skutečné mistry Kung Fu z Asociace Hong jia ČR, taneční street dance vystoupení skupiny D4U (Kačka, Vláďa a Míša), Adriennu Banhegyi - nejlepší roperku na světě z Cirque du Soleil, dětský pěvecký sbor s Ines Ben Ahmed a další. Hlavní program patřil módní přehlídce, kde jako skvělé modelky zazářily Josefína a Terka.. V pozadí večera pilně zajišťovali servis Týna, Anča, Adéla, Lucka, Franta, Kiky, Ema, Mirek a Rodik.

Naši deváťáci získali zcela novou životní zkušenost. Zažili na vlastní kůži přípravu profesionálního programu pro náročné mezinárodní publikum. Obstáli skvěle.

Loňský ročník přinesl výtěžek 30.000 Kč na vybudování nového dětského hřiště v azylovém domě pro maminky. Letošní výtěžek z ranní show půjde na rekonstrukci jedné z komunálních kuchyní na Kladně, výnos z večerní show bude poskytnut o.s. Naděje na služby pro lidi bez domova.

Video

Tomáš Komrska


Školní kolo Dějepisné olympiády 2013/14
12.12.2013 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ

V letošním školním roce 2013/14 je zaměřena Dějepisná olympiáda na téma "Město v proměnách času".

Školní kolo proběhlo 27.11.2013. Zúčastnilo se celkem 10 žáků a žáky. Z 8.A Bára Kosová, Bára Luňáčková a Markéta Trakslová, z 9.A Anička Breindlová, Matěj Dolenský, Míša Kubíčková a Ondřej Vaněk, z 9.B Adéla Husová, František Komers a Michal Šteffel. Školní kolo vyhrála Adéla Husová , na 2. místě se umístil Matěj Dolenský a na 3. místě Anička Breindlová.

Vítězům gratulujeme a všem účastníkům děkujeme za vytvoření soutěžního prostředí a odvahu zapojit se.

Připravila PhDr. Iva Červenková


Velvyslanectví Švédska vyhlásilo krásnou soutěž
20.5.2013 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V půli února přišel k nám do školy milý dopis od paní Anniky Jagander z Velvyslanectví Švédska. V dopise nám byla nabídnuta účast v literární soutěži "Babičko, dědečku, vyprávěj!". Záměrem soutěže bylo nejen podnícení vyjadřovacích schopností dětí, ale především posílení impulzu k tomu, aby se posílil dialog mezi generací dnešních dětí a jejich prarodičů. Ústní předávání zkušeností a zážitků totiž sloužilo od nepaměti k posilování komunity a k porozumění světu kolem nás... , tolik z dopisu. A jak celá soutěž skončila? Úžasně. V sobotu 18. května byly předány ceny za nejlepší literární díla, zástupkyně Velvyslanectví Švédska předaly dětem krásné ceny a hlavně publikaci se všemi literárními i výtvarnými příspěvky. Vznikla tak krásná sbírka příběhů a hezká vzpomínka na celou akci. Žák naší 5.A Jan Pavel Jíša získal 3. místo ve své kategorii a získali jsme také několik čestných uznání. Slavnostní předání cen se odehrálo na knižním veletrhu Book World Prague před výstavkou portrétů babiček a dědečků, které nakreslily děti na výtvarných klubech. Poděkování patří paní učitelkám Ivě Schmittové a Karolíně Körberové, které do toho s dětmi šly. A úkol pro Vás? Přečtěte si knížku Jonase Jonassona Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (vyšla v překladu Zbyňka Černíka u Pantheonu minulý rok).

Fotogalerie z předání cen

Sbírka dětských literárních prací

Text T. Komrska, foto Krskovi


Kdo umí, ten umí: Monika Podzimková
13.3.2013 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Slečna Monika Podzimková ze třídy 1.A (6 let) ráda maluje a moc se jí povedla ilustrace ke "Krakonošovým pohádkám", rádi publikujeme.

Za dveřmi je... (Čj 9.A)
2.6.2012 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Lucie Čermáková a Nikola Dvořáková z 9. třídy v letošním školním roce řešily úkoly Olympiády v českém jazyce. Součástí úkolů bylo napsat slohovou práci na téma "Za dveřmi je …" v rozsahu 25 - 30 řádků. Děvčata psala bez přípravy a výsledek posuďte s námi.

Připravila Táňa Dubská (vyučující Čj v 9.A)

Za dveřmi je...


Jak vypadal Giuseppe Verdi? (aktivity třídy 3.A)
23.3.2012 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V letošním školním roce navštěvuje třída 3.A program „Státní opera Praha Dětem“. V rámci 4 návštěv si děti prohlédly budovu Státní opery včetně technického zázemí, jeviště, šaten pro účinkující….. Seznámily se s českou operou (Prodaná nevěsta, Rusalka), s italskou operou (La Traviata, Lazebník Sevillský) a viděly trénink a ukázky představení dětské baletní školy.

Setkání trvají vždy 60 minut a probíhají v prostoru divadelní zkušebny. Děti vidí krásné divadelní kostýmy a výpravu. Účinkující děti provádí slovem celým dějem opery, jsou vždy milí a vstřícní. Žáci jsou na představení připravováni již ve škole v rámci Hudební výchovy. Z každého představení mají děti nepovinný úkol – odpovědi na tři otázky a kreslící úkol.

Naší třídu ještě čeká německá a francouzská opera. Cyklus uzavírá celé divadelní představení P. I. Čajkovského „Spící krasavice“, které se bude konat v historické budově Opery.

Jedním z úkolů bylo nakreslit portrét skladatele G. Verdiho, tak jak si ho děti představují. Jak se to dětem povedlo se můžete podívat ve fotogalerii……

Připravila Alena Mazáčová

Fotogalerie


Okresní kolo Olympiády z českého jazyka
21.3.2012 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
20. března proběhlo v DDM Praha 7 okresní kolo Olympiády z českého jazyka. Lucie Čermáková, 9.A, obsadila 5. - 6. místo a Nikola Dvořáková, 9.A, skončila na 8. - 9. místě. K umístění gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Připravila Táňa Dubská - vyučující Čj, Aj


Na návštěvě v keramické dílně
20.3.2012 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V následující fotogalerii přinášíme několik keramických výtvorů dětí, které navštěvují kurzy keramiky u Hanky Křížkové. Ta vede děti už druhým rokem. Vybudovala novou keramickou dílnu a s dětmi se jí velmi daří. Tady si můžete prohlédnout krásná zvířátka a když na dílnu skutečně zaklepete, můžete si prohlédnout mnohem víc.

Fotogalerie

Foto Tomáš Komrska


Výsledky obvodního kola Zeměpisné olympiády 2012
18.3.2012 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V přiloženém souboru pdf najdete výsledkovou listinu Zeměpisné olympiády Prahy 7 - 2012. Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Výsledková listina


Film o nás (našli jsme na YouTube)
1.3.2012 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Pro velký úspěch a z důvodu neslábnoucího zájmu byl na server YouTube umístěn i pro Vás film s názvem FILM. Natočili ho v průběhu minulého školního roku Jakub Slaboch a Vláďa Gutnikov za vydatné spolupráce dalších spolužáků. FILM je o nás, o naší škole a možná se v něm najdete i vy...

FILM

Odkaz volžil Tomáš Komrska


Pythagoriáda 2009/2010
13.6.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Každý rok se naše škola účastní matematické soutěže Pythagoriády. Do obvodního kola se propočítali žáci 6.A. Soutěž se konala na ZŠ TGM Ortenovo nám. Blahopřejeme Polině Panyukhině k pěknému 3. místu. Dále Honza Kravárik se umístil na 7.-9. místě a Verča Somova a Nguyen Bin Dugong na 15. - 19. místě. Každá získaná zkušenost, poměření sil s ostatními je velmi dobrá.

Pythagoras, přezdívaný otec čísel, se narodil na ostrově Samos.V mládí snad cestoval po Egyptě a Babylonii, kde se seznámil s východními náboženskými myšlenkami. Pythagorovo učení obsahuje dvě hlavní stránky, náboženské učení i praxi a zájem o čísla, možná hlavně o mystiku čísel. Pythagorovi se také připisuje zavedení pojmu filosofie.

Mimořádný význam měla a má Pythagorova věta: součet čtverců nad odvěsnami pravoúhlého trojúhelníka je roven čtverci nad přeponou. Starší kultury věděly, že trojúhelník, jehož strany jsou v poměru 3:4:5 je pravoúhlý a Číňané to dovedli i geometricky dokázat. Jak tuto slavnou větu objevili, to si můžete vyzkoušet na zajímavém java apletu na adrese: http://fyzweb.cz/materialy/aplety_hwang/pythagoras/abc/Pythagoras_cz.html

Připravila Radka Václavíková


Jaký byl Giuseppe Verdi???
2.5.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V rámci projektu Státní opery Praha "Hurá do Opery" se naši druháci účastní poslechových cyklů, které jsou vždy věnovány některému hudebnímu žánru. V rámci každého cyklu se koná několik setkání, na konci setkání je vždy vyhlášena vědomostní nebo výtvarná soutěž. Z našich druháků už uspěla Aliya Mirzaeva s obrázkem k opeře Prodaná nevěsta a Tomáš Klas s portrétem G. Verdiho. V následující galerii si můžete prohléhnout všechny portréty G. Verdiho, které jsme do soutěže odevzdali.

Fotogalerie G.Verdi


Kdo umí, ten umí... (tancovat)
1.5.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Žákyně naší školy získaly pod vedením Lucie Ruterlové a Veroniky Horské titul Mistra Čech s postupem na Mistrovství České republiky. Taneční sestava se jmenuje "PROKLATĚ DOBRÉ KUŘE". Děti jsou v celostátní soutěži prvním rokem. Více se dozvíte na internetové stránce taneční školy D4U, která působí již řadu let v budově naší školy (www.d4u.in). Blahopřejeme a budeme držet palce.

Naši medailisté v atletických přeborech MČ Praha 7
28.3.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Přehled medailistů


Kdo umí, ten umí... (Honza)
27.3.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Jan Palatý (8.A) zvítězil v krajském (celopražském) kole soutěže v anglické konverzaci a postupuje do celostátního finále, které se koná na půdě British Council v květnu 2010. Blahopřejeme a Honzovi budeme všichni držet palce.

Výtvarné práce druháků se líbily hlavně cizincům
25.3.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Naši druháci a deváťáci poskytli své výtvarné práce pro výstavku uspořádanou u příležitosti mezinárodní konference ATEE s názvem "First class learning, first class teaching, first class teacher education: the primacy of Early Years, Primary Education and ICT for the future of Europe", která se konala na Univerzitě Karlově v Praze, Pedagogické fakultě ve dnech 26. - 28.2.2010. Podle vyjádření Doc. PaeDr. Radky Wildové, CSc., děkanky fakulty, vysokou úroveň prací a originalitu použitých technik hodnotlili velmi kladně především zahraniční hosté. Výstava výrazně přispěla k vytvoření příjemné atmosféry během konference. Dodejme, že ATEE je významná asociace evropských pedagogů: The Association for Teacher Education in Europe, informaci o této asociaci najdete na www.atee1.org.

V následujících galeriích přinášíme ukázky výtvarných prací žáků tříd 2.A a 9.A, které byly na konferenci vystaveny.

Fotogalerie 2.A - Malujeme stromy

Inspirace POP ARTEM 9.A - digitální grafiky

Inspirace LAND ARTEM 9.A - digitální grafiky

Článek připravil Tomáš Komrska


Blahopřejeme k mimořádnému úspěchu (obvodní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce)
6.3.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V posledním únorovém týdnu se konalo OBVODNÍ KOLO konverzační soutěže v anglickém jazyce. V kategorii II.A naši osmáci a deváťáci obsadili čtyři první místa:

1. místo Jan Palatý

2. místo František Valena

3. místo Martin Kubík

4. místo Krištof Prosdocimo

V kategorii I.A se umístili na dobrých pozicích šesťáci:

7. místo Tadeáš Stanko

9. místo Jan Kravárik

10. místo Polina Panuykina

Všem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.


Výsledky školního kola Olympiády v anglickém jazyce
13.2.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V letošním školním roce se zúčastnilo školního kola Olympiády v anglickém jazyce 16 žáků z 8. A 9. ročníků. Podle organizátora školního kola p. uč. PaedDr. Jana Kucharčíka byla úroveň přihlášených spoutěžících velmi dobrá. Tři nejlepší budou naši školu reprezentovat v obvodním kole. Proto budeme držet palce Frantovi Valenovi, Honzovi Palatému a Martinu Kubíkovi, třem nejlepším ve školním kole. Celkové výsledky školního kola v příloze:

Výsledky školního kola


Kdo umí, ten umí (naši žáci Mistři Čech v tanci)
1.1.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Žáci naší základní školy, kteří navštěvují kurzy tance v taneční škole d4u, získali pod vedením Lucie Ruterlové a Veroniky Horské titul Mistra Čech s postupem na Mistrovství České republiky. Sestava se jmenuje "PROKLATĚ DOBRÉ KUŘE". Děti jsou prvním rokem na soutěži. Více se dozvíte na www.d4u.in. Blahopřejeme a budeme držet palce.

Příběhy z dávných dob od Tadeáše Stanka (6.A)
29.11.2009 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Všichni na Korunce mají za sebou I. čtvrtletí nového školního roku. Pro děti je tato doba většinou spojena s nepříjemnými testy, čtvrtletními písemkami či s psaním neoblíbené slohové práce z českého jazyka. Psaní "slohovek" je pro děti možná stejně nepříjemné a složité jako pro pedagoga jejich opravování. Je velice těžké ohodnotit známkou myšlenku, pravopis, stylistickou úroveň apod. Daleko jednodušší to má učitel, jenž hodnotí práci, kterou letos odevzdal Tadeáš Stanko ze 6.A. Žáci neznali témata dopředu, dozvěděli se je na počátku hodiny. Na jejich promyšlení, napsání a zpětnou kontrolu měli pouze dvě vyučovací hodiny. Celá 6.A odevzdala kvalitní práce, tu zřejmě nejlepší Vám nyní ukážeme. To, že nešlo o náhodu, dokazuje ještě druhá, tentokrát domácí úloha ze slohu. Na příkladu Tadeáše je vidět, že historická literatura není ještě za zenitem.

Připravil Lukáš Lis

Tadeáš Stanko - přepis písemné slohové práce


Tadeáš Stanko: Příběh Johhna Temmona


ORNITOLOGICKÁ EXPEDICE NEZIDER
21.9.2009 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Ve dnech 6. -12. září se uskutečnila přírodovědná expedice do evropského národního parku Neusiedler See - Seewinkel, ležícího na hranici Rakouska a Maďarska. Pro 34 dětí z pražských škol tuto akci připravila ORNITA o.s. jako odměnu oceněným účastníkům soutěže Sedmero krkavců (za naši školu se Nezideru zúčastnili Vojta Mužík a Lukáš Majer) . Podrobné informace o této soutěži najdeta na nástěnce v přízemí, kde si můžete přečíst článek z časopisu NIKA. Ale k expedici. Neziderské jezero je se svými více než třemi sty čtverečními kilometry vodní plochy druhým největším stepním jezerem Evropy. Velkou část plochy jezera dodnes pokrývá husté rákosí. Rákosí tak zde slouží jako hnízdiště nejrůznějších druhů vodního ptactva. Díky němu je Neziderské jezero významným útočištěm migrujících ptáků, zároveň je ale rákosí možné považovat za nejdůležitější jezerní plodinu, kolem níž se točí i mnoho aktivit místních obyvatel. Jedinečná fauna a flóra jsou chráněny dvěma národními parky (Neusidler See-Seewinkel a Fertő-Hanság a také zapsáním na Seznam světového dědictví UNESCO v roce 2001).

Vzdělávací ornitologický program pro děti vedl přední člen České společnosti ornitologické Lubomír Peške. Podle jeho sdělení napočítali v době konání soustředění se svým kolegou, ornitologem Pavlem Bergmanem, celkem 62 druhů ptáků. Kromě pěších vycházek do okolí Georgshofu proběhly exkurze, na kterých nesměly chybět dalekohledy, fotoaparáty a poznámkové bloky o pozorování. Součástí programu byla také plavba lodí po jezeře a cestování na koňských povozech. Ty se ukázaly pro pozorování ptactva jako nejvhodnější. Pohyb povozu taženého koňmi asi ptáky nejméně plašil a bylo možné s ním zajet i na odlehlejší cesty a nejrůznější druhy ptáků vidět docela zblízka. "Je to takový malý vklad do generace dospívajících dětí. Smyslem našich programů je seznámit děti se zajímavými přírodními lokalitami v Evropě. A protože ptáci neznají hranic, chceme se s nimi na chvíli podívat na svět očima ornitologa a pochopit jak v rytmu ročních období přelétají ptáci celé světadíly a zase se vracejí zpět". Vysvětluje vedoucí projektu Veronika Voldřichová, a pokračuje. "Během ornitologických programů mají účastníci možnost lépe poznat širší souvislosti a pravidla, které v přírodě existují". Poděkování patří všem členům realizačního týmu Ornity a Městské části Praha 7, která přispěla na akci nemalý finanční obnos.

Článek připravili Veronika Voldřichová a Tomáš Komrska.

Fotogalerie Vojty Mužíka

Fotogalerie Lukáše Majera

V detailu článku najdete 62 druhů ptáků, kteří byli pozorováni na Nezideru v průběhu expedice.
více informací ...


Orientační běh opět naplno
27.4.2009 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Dne 22. dubna se konal další ročník celopražského orientačního běhu pod záštitou Asociace školních sporotvních klubů a DDM Praha 6. Ze 170 běžců závodilo 17 za naši školu.

Umístění v jednotlivcích mladších žáků: 1. místo Franta Komers, 6. místo Mirek Rambousek, 7. místo Ondra Bařina.

Ve starších žácích: 2 místo Jan Komers, 4 místo. Lukáš Majer.

V CELKOVÉM UMÍSTĚNÍ NAŠE ŠKOLA ZÍSKALA ZA STARŠÍ ŽÁKY 1. MÍSTO, MLADŠÍ ŽÁCI 2. MÍSTO. DĚKUJEME ZA SKVĚLÉ UMÍSTĚNÍ A REPREZENTACI ŠKOLY.

Připravil a vyfotil Jaroslav Měrka

Fotogalerie


Sedmero krkavců - vyhlášení vítězů soutěže
26.4.2009 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Jak jsme vás již informovali, 15. dubna se konalo v Národním Muzeu Praha slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Sedmero krkavců. Z naší školy se do soutěže přihlásilo celkem dvacet žáků do kategorií výtvarné a multimediální. Konkurece byla obrovská, proto považujeme za velký úspěch umístění dvou našich žákyň v první desítce: Emilka Hlinovská ze 4.B na 6. místě ve výtvarné kategorii, Andrea Sichrovská z 9.A na 4. místě v kategorii multimediální. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Připravil Tomáš Komrska

Fotogalerie ze slavnostního vyhlášení vítězů


Naši atleti a atletky výrazně zabodovali
1.4.2009 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V atletické hale ve Stromovce proběhly v posledním březnovém týdnu tradiční atletické závody o Pohár rozhlasu. S radostí můžeme říct, že žáci a žákyně naší školy byli stejně jako v minulých ročnících velmi úspěšní. Celkem jsme získali 10 medailí, z toho 3 zlaté. Nejpilnější ve sbírání cenných kovů byly Šárka Ryndová a Zuzana Petrželová - obě ulovily po 3 medailích. Čeněk Zelenda zvítězil na 60 m. Děkujeme za vzorou reprezentaci školy.

V detailu článku kompletní umístění našich žáků.
více informací ...


Pro kapry? No přeci do bazénu na Výstaviště!
16.12.2008 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V poslením předvánočním týdnu se již stalo naší tradicí " trochu zabodovat" v plaveckém štafetovém závodě, který pořádá Úřad Městské části Praha 7 a to za přímé účasti pana starosty a pracovníků úřadu, kteří také symbolicky soutěží (letos byli poraženi našimi deváťáky). Mladší žáci obsadili pak ve štafetě 1. místo (Hynek, Hrášek, Roman, Braniš), starší žáci 2. místo (Komers, Maličovský, Svoboda, Mrštný) a starší dívky získaly bronz (Vávrová, Ryndová, Šimůnková). Adam Svoboda si pak také tradičně odnesl domů několik kaprů, které vylovil z bazénu (nemá v tom absolutně konkurenci). Všem účastníkům děkujeme za nasazení a za vzornou reprezentaci školy. (Připravil J.Měrka - učitel Tv)

Fotogalerie


Most Lukáše Majera zvítězil ve výtvarné soutěži ABF
4.12.2008 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Dne 20. listopadu 2008 proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a oficiální ukončení významné celostátní soutěže Dopravní stavba roku v prostorách Ekotechnického muzea v Praze 6 – Bubenči. Na titul Dopravní stavba roku 2007 bylo nominováno celkem 11 staveb. Vítězem letošního, již 5. ročníku, se stala stavba Zavěšený most na D47 přes Odru a Antošovické jezero. Vedle hlavních cen se udělovala i Cena veřejnosti, poprvé byla v rámci doprovodné výtvarné soutěže žáků ZŠ Korunovační v Praze 7 vybrána i oceněna nejlepší dětská malba. Soutěžilo se na téma "Jak si představuji dopravní stavbu". Zvítězil zajímavý most Lukáše Majera (8.A). Lukáš byl pozván na slavnostní večer, dostal hodnotnou cenu a seznámil se s předními českými osobnostmi s oblasti dopravní projekce a stavitelství. Prohlédl si celé Ekotechnické muzeum a to s odborným výkladem k jeho historii. Lukáši, blahopřejeme!

Fotogalerie - Vyhlášení Dopravní stavby roku 2007


Cyklistická olympiáda škol Městské části Praha 7
10.10.2008 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Na přelomu září a října se konala v rekreačním zařízení Velký Semerink v Janově nad Nisou 5. cyklistická olympiáda pro žáky základních škol Prahy 7. Tuto akci pořádá tradičně Úřad MČ Praha 7. Letos se zúčastnili naši sedmáci Jakub Grznár a Igor Vintonyak a osmáci Adam Svoboda a Ondra Mrštný. Soutěžilo se například ve slalomu, v jízdě zručnosti, v jízdě zručnosti v terénu a běhu (duatlon). Velmi zajímavé byly i vyjížďky po Jizerských horách - v krásném okolí Bedřichova a Janova. Večer se konaly přednášky na táma bezpečnosti, zdravovědy, silničního provozu a podobně. Všechny absolvované soutěže se započítávaly do celkového hodnocení. Naši žáci si vedli velmi dobře. Adam Svoboda přivezl celkem 3 stříbrné medaile, Ondra Mrštný jednu bronzovou... Za vzornou reprezentaci školy si všichni zaslouží velkou pochvalu.

Naše výtvarné práce na mezinárodní konferenci IFIP
29.8.2008 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Ve dnech 23. až 26. června 2008 pořádala Pedagogická fakulta UK v Praze ve spolupráci s Českou společností pro kybernetiku a informatiku mezinárodní konferenci Valuing individual and shared learning, kterou pořádá pracovní skupina 3.5 Informatics & Elementary Education pod hlavičkou the International Federation for Information Processing (IFIP). IFIP je největší a nejvýznamnější nevládní světovou organizací v oblasti informatiky a sdružuje odborníky různých oborů z celého světa, jejichž společným zájmem jsou počítačové technologie.Mezinárodní konference v Praze se snaží postihnout aktuální situaci, jak se moderní vzdělávání vypořádává s možnostmi informačních a komunikačních prostředků podporujících individualizované učení.

V rámci konference mělo možnost prezentovat produkty žáků několik českých škol, naši žáci vystavili v konferenčních prostorách kolekci výtvarných prací ŠKOLA NA MARSU - jsou fo fantazijní představy o tom, jak bube vypadat budoucí architektura v době, kdy bude osidlována lidmi planeta Mars. Další infomace o naší kolekci prací prezentovaných na významné evropské konferenci najdete v detailu článku a to v angličtině. V následující fotogalerii najdete všechny projekty. Autory jsou žáci 1. - 5. roč, kteří navštěvují výtvarné kluby. Výstavka vzbudila mimořádný zájem a ohlas účastníků konference.

Fotogalerie - Škola na Marsu?


více informací ...

Výsledky v jarních sportovních soutěžích - přehled
10.5.2008 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Dne 30.4.2008 se naše žákyně z 5. roč. zúčastnily jako jedniné dívčí družstvo v turnaji malé kopané MacDonald Cup, obsadili jsme výborné 5. místo v těžké konkurenci - blahopřejeme.

Dne 24.4.2008 pořádala Městská část Praha 7 ve spolupráci s Gymnáziem Nad Štolou KULIČKOVÝ TURNAJ, tedy turnaj v klasickém oboru cvrnkání kuliček do důlků. Tato akce proběhla v rámci celoročního sportovního a preventivního programu 10xsedmička. Soutěžilo se ve tříčlenných družstvech, celkový počet družstev byl vysoký - 23, závodníků tedy 69. Naše děvčata se umístila v první desítce, blahopřejeme. Cvrnkání kuliček není zatím olympijskou disciplínou, ale legrace a dramatických momentů bylo spousta. Děkujeme organizáorům.

Dne 23.4.2008 se naši žáci zúčastnili přeboru v orientačním běhu pod záštitou Asociace sportovních klubů a Hlavního města Prahy. Závod se konal na Petříně. REprezentovalo nás 12 žáků ze 3., 7. a 9. ročníku. Celkem závodilo přes 150 závodníků z 18 pražských škol. Na vynikajícím 1. místě v kategorii starší žáci se umístil Jan Komers ze 7. roč. František Komers ze 3. roč. se umístil na výborném 3. místě v kategorii nejmladších běžců. V první desítce své kategorie se umístil i Luky Majer ze 7. třídy. Všem chlapcům děkujeme za plné nasazení a vzornou repretentaci školy. Celkově jsme obsadili 5. místo.

Za přípravu reprezentantů školy a za skvělé koučování všech družstev děkujeme panu učiteli Měrkovi.

Fotky z akcí


An interview with Frank Valena (7.A) - the winner of language competition
25.4.2008 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ

Reporter: Hi Frank, you won a competition at English language between 5 schools from Prague 7, didn´t you.?

Frank: Yes, that is true.

R: Can you answer a few questions ?

F: Yes, sure.

R: How difficult was the competition?

F: It was very hard and I was very nervous, too.

R: Where and when did it take place?

F: It took place in F.Plamínková school and it was last month.

R: What was the most difficult?

F: Well, the other competitors were very good. Although I was nervous I wasn´t afraid to talk in front of thecommittee. I think it helped me to win.

Ŕ: Are you going to defend your victory next year?

F: Yes, I would like to. But I know that the others will prepare very hard, but so will I.

R: Thanks for your answers and good luck next year.

F: Your are welcome.

Rozhovor připravil Jan Kucharčík, českou verzi najdete v detailu článku. Frantovi blahopřejeme k vítězství v letošním obvodním kole obympiády v anglickém jazyce.
více informací ...


O tajemné síle lásky (pohádka Marušky Holečkové)
15.2.2008 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Po delší době přinášíme ukázku z literární tvorby nšich žáků. Pro Marušku Holečkovou ze třídy 9.A je psaní velkým koníčkem. Píše především pohádky a fantastické povídky, které si sama ilustruje. V příloze článku si můžete přečíst pohádku O tajemné síle lásky. Těšíme se, že Maruška najde odvahu ke zveřejnění dalších literárních pokusů.

Pohádka O tajemné síle lásky


Vánoční plavecké závody s kaprem
22.12.2007 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Pár dnů před Vánoci šli někteří z žáků 2. stupně porovnat své plavecké síly s nejlepšími plavci dalších základních škol Prahy 7. Na tradiční předvánoční plavecké závody je pozval starosta Městské části Praha 7 pan Marek Ječmének. A jak jsme dopadli ??? Celkem dobře. Ve štafetě mladších žákyň (6. a 7. roč.) se umístily naše žákyně Mariana Brayla, Alžběta Křemencová, Ludmila Šimůnková a Šárka Ryndová na II. místě. Štafeta starších žáků dopadla obdobně, chalpci Adam Svoboda, Petr Urban a Jakub Mach se umístili též na II. místě. Absolutním vítězem kategorie "výlov kaprů" se stal podle očekávání Adam Svoboda za třídy 7.B. Adam si odnesl domů oba kapry vypuštěné do bazénu a "ochránci přírody" mu snad prominou... Adame, blahopřejeme a všem děkujeme za vzornou reprezentaci.

Přípravili T. Komrska a J. Měrka


WE ARE THE CHAMPIONS
21.5.2007 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Blahopřejeme! Naši šesťáci zvítězili na domácí půdě v obvodním kole Poháru pražských škole ve vybíjené. V sérii dramatických zápasů porazili postupně všechny týmy škol Prahy 7. Silné zázemí měli ve skvělém publiku. Za organizaci celého turnaje děkujeme paní učitelce Marii Arazimové a vyučujícím tělocviku ze škol Prahy 7.

Fotogalerie


NAŠI HÁZENKÁŘI: PRAŽSKÉ ZLATO, ČESKÉ STŘÍBRO
10.2.2007 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Našim odborníkům na házenou se opět podařilo zvítězit v Poháru Pražských škol v házené (POPRASK), tentokrát v kategorii starších (8 - 9 třída). Turnaj ptrobíhal v hale Tatranu Střešovice ve dnech 29.1. a 31.1. 2007. Naši chlapci ze třídy 8.A prošli všemi záúpasy bez jedniné porážky. Pravda, prožívali jsme i horké chvilky, hlavně před utkáními, když proti nám nastupovali "habáni". By.li jsme skutečně nejmenší vzrůstem a o to cennější je naše celopražské vítězství.

Tento rok měla však házenkářská soutěž pokračování v republikovém finále, a proto jsme jeli 7.2.2007 do Chebu na kvalifikaci. Jak jsme tam dopadli? Čtěme dále původní reportáž paní učitelky Marie Arazimové, která kluky do Chebu doprovázela: Půl hodiny po příjezdu jsme hráli první zápas se Sokolovem - vyhráli jsme 29:12, šlo to opravdu skvěle. Po dvou minutách jsme však nastoupili k dalšímu boji, tentokrát s Louny. Citelná únava (ze čtyřhodinového cestovánívlakem, brzkého vstávání - někteří vstávali ráno už v půl páté) se podepsalo na našem výkonu, prohráli jsme 13:21, Louny byly přeci jen lepší a nám se nedařilo. Nejlepšími střelci byli Rozkydal 10, Urban a Palan9, Sůra 8, Mirga 3, Toman 2, Náse 1. Klukům patří poděkování za obrovské nasazení, snahu a bojovnost. Škoda, že někteří při zpáteční cestě vlakem zkazili radost ze skvělého umístění svými výstřelky a nevhodným chováním.

Na závěr celá sestava a poděkování: Základ tvořili Michal Šimůnek - brankář, Petr Urban, Richard Toman, Jarda Rozkydal, Fanda Palan, Ondra Sůra a Tonda Mirga, dalšími členy družstva byli Sebastián Náse, Kuba Mach, David Trachtas a David Preiss. Poděkování patří samozřejmě trenéru p. Langrovi a kouči p. Karlu Jinřichovskému, kteří kluky osobně doprovázeli v Praze, dále pak paní učitelce Marii Arazimové, která doprovázela kluky i do Chebu.

Naši atleti nasbírali 23 medailí
1.5.2006 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Dne 14.3.2006 se konalo obvodní kolo POHÁRU ROZHLASU. Hostilo nás PSK Olymp Praha - oddíl atletiky a to ve své hale ve Stromovce. Obvodní kolo zahájila starostka MČ Prahy 7 paní Ivana Kučerová. Stručně a jasně - Vyhráli jsme. No, posuďte sami, jak se nám dařilo - výsledková listina a fotogalerie v příloze článku. (připravil Jan Kucharčík).

Fotogalerie atletika


Výsledková listina obvodního kola Poháru rozhlasu - atletika


Závěr roku 2005 - sportovní úspěchy
10.1.2006 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ


Prosinec roku 2005 byl u nás přeplněn kulturními událostmi. Posuďte sami - vánoční besídky, akademie, trhy, koncerty, návštěvy filmových představení… Ano, vidíte dobře, i sport je kultura - kultura těla samozřejmě. A šlo o sport na vyšší úrovni.

Kluci z 9. C reprezentovali nejen naši školu, ale celou Prahu 7 v házené. Městské kolo probíhalo v hale na Chodově ve dnech 9., 16. a 19. prosince (dvě skupiny po čtyřech družstvech systémem každý s každým). Přesvědčivé vítězství ve skupině B nám dávalo oprávněné naděje do pondělního finále, proto vedení školy souhlasilo s uvolněním fanoušků. Osmáci si to své "ulití" ze školy skutečně "odpracovali" -vytvářeli při našich finálových zápasech báječnou atmosféru (díky).

Do finále postupovaly vždy první dva týmy ze skupin. Od začátku bylo v podstatě jasné, že se rozhodne mezi vítězi obou skupin (skupinu A vyhrála ZŠ Sázavská z Prahy 2). Poslední zápas MK v házené POPRASK (Pohár pražských škol) byl skutečným vyvrcholením celého turnaje. Pan František Fgyrházy z MSM, který soutěž organizačně zajišťoval, řekl na závěr, že tak vysokou úroveň družstev za poslední léta nepamatuje.

A to nás smířilo s faktem, že Sázavská byla lepší, porazila nás a my jsme "jenom" na 2. místě v Praze. Kluci hráli bezvadně a za skvělou reprezentaci jim patří velký dík.

A poděkováním musím začít také další zprávu. Naše sportovní srdíčka pohladily i výkony stolních tenistů v obvodním kole Poprasku (20.12. 2005 na ZŠ F. Plamínkové). V kategorii starších žáků se na 2. místě umístil Jan Kucharčík ml., 5. místo Václav Peřina. Ve stejné kategorii dominovala naše děvčata - Kristýna Burešová - byla první.

Takhle sportovně úspěšných měsíců bychom si přáli víc.

Fotogalerie - POPRASK - turnaj v házené

Připravila Marie Arazimová.

Tereza přivezla zlatou olympijskou
25.3.2005 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Byl to krásný týden prožitý lyžováním. Každý den jsme vstávali v půl osmé, oblékli se do lyžařského a vyrazili na snídani. Jídelna byla asi tak dvě stě metrů od ubytovny, tak tam jsme se nasnídali, mezitím byly naše lyže odvezeny autem před svah a tak to bylo každý den, krom středy. To jsme jeli do akvaparku v Liberci, bylo to super, perfektně jsme se odreagovali na chvíli od lyžovaní a skvěle se vyřádili. Jinak jsme každý den procházeli jednoduchým ale významným výcvikem, také jsme měli samozřejmě volné jízdy, ale až po výcviku. Celkově svahy byliy poměrně upravené. Lyžovali jsme tak od půl desáté do půl jedné, pak jsme sjeli na oběd do jídelny, sundali lyže dali je do vozíku připojenému k autu. Pak jsme šli do jídelny , Lyžáky sundali v předsíni a hurá na oběd. Po jídle jsme dorazili před svah, kde na nás čekaly naše lyže. Ty jsme nandali a jeli opět lyžovat. Lyžováni trvalo do čtyř hodin, pak jsme sjeli k ubytovně, uklidili jsme si lyže, přeskáče, převlékli se do domácího a měli tak tři loďky volno. Samozřejmě strávené v chalupě a měli čas na odpočinek. Pak jsme šli na večeři. Po véče jsme měli dvě hodiny čas, pak byl večerní program , který byl docela dobrý, až na jednu chybičku, ke které jsme všichni protestovali. Ale vedoucí si stáli za svým. Museli jsme každý večer zazpívat, ale to by se dalo přežít. Byli jsme rozdělení do tří družstev a každé družstvo muselo zapívat jednu písničku ze zpěvníku. Takže jsme každý den trapně zpívali, teda nám to tak připadalo. To nám vadilo z celé olympiády nejvíc. Po zazpívání mělo každé družstvo vymyslet večerní program, to jsme se vždycky pobavili. Celé to trvalo tak asi hodinu a půl. Pak jsme měli do desíti volno. Mohli jsme být u kamarádů na pokoji a vždycky jsme si něco vymysleli, abychom se zabavili. To bylo z celého dne to nejlepší. A tak to bylo každý den. Bylo to super, každý jsme poznali nové lidi. Skvěle jsme si užili. A poslední den lyžování proběhla slavná olympiáda. Zajeli jsme si slalom, obří slalom a sjezd. Jelo se to na časy, ty se pak sčítali a kdo mněl nejlepší čas, ten vyhrál. Byli jsme rozdělený na holky a kluky. Naše výsledky jsme se dozvěděli až večer, právě při našem večerním programu. Rozdaly se ceny, hlavně cenné medaile. Každý dostal jednu medaili za účast a pak teda někdo za první, druhé a třetí místo. Každý tam byl za svoji školu a já naší škole přivezla zlatou, stříbrnou i bronzovou medaili. A teda ještě jednu, tu za účast. Můj spolužák Nikola Mráček přivezl dvě stříbrné medaile a jednu bronzovou. Oba dva jsme si to tam užili a rádi bychom si to i zopakovali. : Tereza Jarošová

Zimní olympijské hry Prahy 7 letos podruhé
16.1.2004 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V prvním lednovém týdnu vyjeli nejlepší lyžaži škol Prahy 7 na Zimní olympijské hry pořádané Městskou částí P-7. Naše reportérka Anča Kratochvílová ze třídy 9.A byla při tom a tak jí dejme slovo: 1.2.2004 nastal odjezd na ZOH škol z Prahy 7, které byly zakončeny závody. Už u autobusu jsem poznávala tváře z minulých Zimních olympijských her Prahy 7. Naše paní učitelka, která s námi jela také na olympiádu jako jeden z vedoucí, mě u autobusu mile pozdravila a mohli jsme vyrazit na cestu do Jizerských hor. Po příjezdu jsme vybalili svá zavazadla a vytáhli lyže z vaku. Šli jsme na večeři do jiné chaty, kde opravdu chutnalo. Po večeři jsme se vrátili zpět do chaty a večer (kolem půl osmé) se všichni sešli ve společenské místnosti, kde jsme se dozvěděli přesné informace o celém našem společném týdnu. Tento večer jsme se všichni navzájem poznali. Představili se nám i naši tři vedoucí, František …, Karel … a Kateřina Luňáková. Druhý den nás na svahu překvapilo počasí, protože začalo pršet, i přesto jsme lyžovali. Toto dopoledne nás vedoucí rozřadili do tří skupin podle našich lyžařských zkušeností. V těchto skupinách jsme trávili i večerní programy. Ve večerním programu jsme museli každý den, každá skupina zvlášť zazpívat píseň. Jako pomoc jsme dostali každá skupina jeden zpěvník a František nás doprovázel na kytaru. Také každá skupina měla svůj večerní program, kde se hráli připravené hry. Denně se bodovaly naše uklizené pokoje a na konci našeho pobytu se vyhlašoval nejuklizenější a nejnepořádnější pokoj, mimochodem obě kategorie vyhrály chlapecké pokoje. Kritický třetí den jsme se vydali do Babylonu, kde jsme si zaplavali v Aquaparku a odpoledne jsme se vrátili zpět ještě více unavení než z lyžování. V pátek, kdy naše olympijské hry konečně vyvrcholily, i když ráno nám znovu pršelo, jsme po obědě naskočili na lyže a sjeli slalomy, ale to už nám počasí přálo. 7 dívek a 21 chlapců závodilo ve třech slalomech, pár jich také bylo diskvalifikováno, protože neobjeli správně branku. Také se ale podařilo, že se někdo nevšiml kde je cíl. Večer jsme se už těšili na své výsledky a na to, že nám je předá naše nová starostka Prahy 7 paní Ivana Kučerová a předseda sportovní komise Rady MČ Prahy 7 pan J. Neuberg. Bohužel se na nás nikdo z Městské části nepřijel podívat (ani k autobusu, když jsme se vrátili do Prahy, jediný člověk co na nás čekal byla Naďa … ). Ale jejich nepříjezdy náš úspěch nevzaly, protože Kristýna Burešová nám vyhrála dvě stříbrné medaile z obřího slalomu a ze sjezdu, Anna Kratochvílová vyhrála také dvě medaile, jednu zlatou z obřího slalomu a jednu stříbrnou ze slalomu a nemohl chybět ani náš Honza, který se zúčastnil jako jediný chlapec z naší školy, který nám přivezl bronzovou medaili ze sjezdu. I když byla škola Františka Křížka o dvě medaile lepší než my, byl to pro nás velký úspěch. Až na počasí nám bylo dobře a určitě by jsme tam ještě týden rádi zůstali...

Přinesli zlato
1.6.2003 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Ze zápasu obvodního kola vybíjené v kategorii mladších dívek (5. a 6. roč.) se naše reprezentantky vracely opravdu spokojené. Na krku zlato a pocit, že jsou v Praze 7 nejlepší, to stojí za trochu dřiny (dívky trénovala paní učitelka Arazimová). A tak budeme dívkám držet palce v celoměstském kole, kde je sice trochu jiná konkurence, ale věříme, že s prázdnou určitě nepřijdou. Na fotografii v detailu článku Němečková, Burešová, Kussidi, Kverková, Kačová, Mudrová, Šapavalová, Schucková, Poživilová, Valentová a Žikovská. A abychom nezapomněli, kluci přinesli bronz, což taky není tak úplně špatné.
více informací ...

HOBULET CUP 03 - fotbálek není pohoda
26.5.2003 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Po nešťastném vstupu do loňského fotbalového turnaje základních škol Prahy 7 jsme letos nastoupili v kvalitní sestavě nejlepších borců z 7., 8. a 9. ročníků. Po úvodní ostudě se skórem 1:9 se Základní školou TGM jsme se probrali k docela slušnému výkonu v zápase se Základní školou Tusarova, kterou jsme porazili 3:1 (góly Vyhnal, Nižník, Doležal), další konkurenci Základní školu Umělecká jsme opět rozdrtili, tentokrát se skórem dokonce 4:1 (góly Dostál, Doležal, Dostál, Denčič). V posledním zápase se Základní školou Strossmayerovo nám. jsme bojovali o 3 místo v turnaji. Napínavý a vyrovnaný zápas skončil 1:1, na penalty jsme měli smůlu, protihráči umístili 4 my 3 a bylo hotovo. I když jsme nedosáhli na pohár, kluci byli vynikající a při dosavadním vzestupu budeme příští rok hrát určitě o pohár. Děkujeme fanouškům a hlavně týmu ve složení Vyhnal, Nižník, Škornička, Šafr, Dostál, Vacek, Doležal, Bureš, Denčič, Sluka, Ptáček, Musil.
více informací ...

Zimní olympijské hry Severák 2003
16.3.2003 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Čtyři žáci naší školy se v doprovodu paní učitelky Kateřiny Luňákové zúčastnili Zimních olympijskýh her Severák 2003. Přinášíme její zprávu o průběhu her a všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
více informací ...